تبلیغات
دره شهر (سیمره) - عكاسی در ساحل

عكاسی در ساحل

پنجشنبه 11 شهریور 1389 10:01 ق.ظ

نویسنده : پیمان حسابی
ارسال شده در: آموزش عکاسی و فتوشاپ ،

كمتر خاطره ای مانند یك روز تعطیل در كنار ساحل دریا زیبا و آرام بخش است. به خصوص اگر این خاطرات را بتوان در عكاسی هایی زیبا ثبت كرد. به علاوه عكاسی در ساحل دریا فرصت ها و جلوه های متنوعی خلق می كند. خوب اجازه دهید ببینیم چگونه می توانیم انرژی و حرارت بیشتری در این عكس ها اضافه كنیم.

بازیها و جنبش ها را از دست ندهید

در ساحل فعالیت های محدودی وجود دارد و می توانید از آنها عكس بگیرید تا فضای منحصر به فرد ساحل را به نمایش بگذارید. از خانواده خود در حال ساخت قلعه شنی، كندن گودال، دویدن در آب و ... عكس بگیرید. در این عكس ها با قرار دادن دوربین در ارتفاع چشم فردی كه از او عكس می گیرید صحنه زیباتری خلق خواهید كرد.

داستانی روایت كنید

آموزش عكاسی در ساحل دریا

وقتی می خواهید تعطیلات خود را كنار ساحل دریا بگذرانید حداقل چند ساعتی را در آنجا می گذرانید می توانید از ورود به ساحل تا ساختن یك قلعه شنی، دویدن در میان امواج و حتی خارج شدن از ساحل عكس های مختلفی بگیرید و آنها را در نرم افزاری مانند فتوشاپ در كنار یكدیگر بچینید تا این عكس ها داستانی از خاطرات خوب شما روایت كند.

ازتجهیزات عكاسی خود مراقبت كنید.

شن، آب و گرم بدترین دشمنان دوربین شما هستند بنابراین قبل از رفتن به ساحل حتماً یك پاكت نایلونی زیپ دار با خود ببرید تا زمانیكه عكس نمی گیرید دوربین خود را در آن بگذارید و البته وقتی دوربین داخل پاكت نایلونی است نباید در معرض آفتاب قرار گیرد می توانید آن را داخل یك كیف یا زیر یك حوله قرار دهید.

ولی شن و ماسه در ساحل آنقدر زیاد است كه احتمال ریختن آن روی دوربین زیاد است پس اگر وسایل نظافت دوربین (به خصوص چرتكه) را  دارید با خود ببرید.

مانع از ایجاد سایه های تیره شوید.

از ایجاد سایه های شدید جلوگیری كنید برای این منظور می تواید در یك روز ابری عكاسی كنید و از سایه هر چیزی استفاده كنید. در روزهای آفتابی فلاش دوربین خود را روی Fill Flash تنظیم كنید یا به عبارت دیگر فلاش را فعال كنید. تا از شدت سایه ها در نور شدید كاسته شود. و تصویر چهره هم ملایم تر و زیباتر باشد. دوربینن شما حتماً برای عكاسی در نور آفتاب شرایطی دارد حتماً دفترچه راهنمای آن را بخوانید.

دریا را در عكس بگنجانید

با اضافه كردن دریا به عكس خود تازگی قدرت و آرامش را به آن افزوده اید. بنابراین سعی كنید در عكس های مختلف دریا را به عنوان قسمتی از پشت زمینه در عكس داشته باشید. بدین وسیله به عكس های خود احساس و نیروی می بخشید.

خط افق را بالا یا پایین قرار دهید

آموزش عكاسی در ساحل دریا

از چشم انداز ساحل می توانید عكس های زیبایی بگیرید. فقط مطمئن باشید كه خط افق را مستقیم نگه دارید و آن را بالا یا پایین نگه دارید. وقتی كه خط افق را در مركز تصویر قرار می دهید گویی تصویر را با این خط به دو نیم تقسیم كرده اید و از جذابیت آن كاسته خواهد شد.

از یك دوربین با كاربری آسان استفاده كنید

اگر یك دوربین ضد آب با كاربری آسان استفاده كنید نه تنها می توانید عكس های زیبایی در آب دریا بگیرید بلكه بدون ترس از صدمه دیدن دوربین گران قیمت خود می توانید به راحتی عكس بگیرید.

ترجمه: علی یزدی مقدم
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 11 شهریور 1389 10:37 ق.ظ